Draci Baseball

Draci krok od vyřazení. Musíme to zlomit, říká před čtvrtým duelem Čapka

Draci se v prvních třech zápasech dostali do situace, ve které už není cesty zpět. Brněnští baseballisté zvládli první duel série s Arrows, ale další dva už byly nad síly Draků a po třech utkáních vedou Arrows 2:1 na zápasy a jsou krok od titulu. 

Brňany nečeká v následujícím zápase nic jednoduchého. Už v pátek 20. srpna se představí na hřišti Arrows ve čtvrtém duelu série a Drakům jde o vše. „Bude to těžké a náročné. Letos jsme Arrows na jejich hřišti ještě neporazili. Musíme to zlomit. Věřím, že to vrátíme do Brna. Té sérii by to nesmírně slušelo,“ říká o čtvrtém zápasu série trenér Draků Hynek Čapka.

Oba týmy mají za sebou náročný program a možná i to se začíná projevovat v některých fázích zápasů. „Nechceme se na to vymlouvat, ale trochu začíná být znát únava. Jen za červenec jsme měli 17 zápasů a to je strašně moc. Arrows to mají podobné, jen my k tomu máme i cestu do Francie a zpátky,“ dodává Čapka.

A s čím Draci v Ostravě vyrukují? „Sice nám ve finále úplně nezafungovalo to, co fungovalo vždy, ale budem sázet na to, co nám fungovalo,“ rozpovídal se lodivod Draků. „Teď už to není o nějaké změně taktiky, spíše o tom, jak se s tím vypořádají jednotliví hráči. My jim každopádně vytvoříme co nejlepší atmosféru, žádné velké změny nejsou na pořadu dne,“ popsal přípravu na Arrows Čapka.

Série přináší i hodně prostoru pro fanoušky, kteří notně podporují oba týmy a tvoří tak jedinečnou atmosféru Czech Series. „Atmosféra celého finále je úžasná. Jak u nás, tak v Ostravě. Myslím si, že to všichni vnímáme a užíváme si to,“ komentuje Čapka.

Rozhodující chvíle série přicházejí. V pátek v Ostravě od 19:00 a případný pátý duel v sobotu ve 13:00 na MBS.