Draci Baseball

Pavel Budský: Nuclears hráli velice sympaticky

Hráčem víkendu se po sérii s Nuclears stal Pavel Budský, který v prvním zápase zaznamenal homerun a celkově přispěl k výhře 3:0 šesti hity, třemi doběhy a dvěma staženými doběhy.

Jaká byla série s Nuclears?
Výborná, vyhráli jsme 3:0 na zápasy. Po horších zápasech s Tempem jsme předvedli slušný a bojovný výkon. Všechny zápasy jsme dotáhli do vítězného konce.

V sérii jsi zaznamenal odpal, který ti upevnil pozici druhého nejstaršího hráče s odpáleným homerunem. Jak bys tu situaci přiblížil?
To není statistika, která by se nějak sledovala. Je to zajímavé jen pro novináře (smích). Byl to normální odpal za plot, co víc k tomu říct.

Nuclears předvedli dobrý výkon. Jak jste je vnímal?
Třebíč je relativně mladý tým, vždy je velké překvapení jak na tom budou. Přišli o nějaké odchovance, ale jsou schopni dobře tým doplnit posilami ze zahraničí. Hráli velice sympaticky, pro nás to byla důležitá série, protože jsme měli nějaké prohry s Tempem a Hlubokou, tak jsme potřebovali vyhrát, abychom se uklidnili a upevnili si pozici. 

Do série vás posílili dva hráči, Martin Schneider a Martin Pernička. Jak jsi viděl jejich výkony?
Martin Schneider nastoupil a hned měl tři odpaly, to nám velice pomohlo a potom zavíral na kopci, takže odehrál výborné utkání a nastartoval nás. Bylo to příjemné mít ho v lineupu. Martin Pernička byl na hostování v Blansku a vrátil se, aby nám pomohl. Zapojuje se nám do týmu a věřím, že to bude fungovat.

Stal jsi se hráčem víkendu. Jak vnímáš toto ocenění?
Je to hezký, ale klíčový je týmový výsledek. Tohle ocenění nehraje takovou roli. Je před námi ještě hodně zápasů a popravdě jsem to ani nevěděl. I další kluci hráli o víkendu výborně. Musíme pokračovat dál, teď čeká nás těžká série s Ostravou.