Draci Baseball

Největší úspěch? To že ještě hraju, říká Pavel Budský

Tahounem Draků je v letošním ročníku baseballové Extraligy je sedmačtyřicetiletý Pavel Budský, který se zapsal do baseballové historie tisícím hitem, který zaznamenal v první sérii TOP6 proti Hrochům.

Jak hodnotíš sérii s Hrochy?
Pozitivně. Každá vyhraná série je dobrá. V posledním zápase nám to uteklo až v závěru. Ještě jsme mohli přidat nějaký bod, ale štěstí přálo Hrochům a nepodařilo se nám to zavřít. A navíc jsme na konci nedokázali zastavit jejich pálkaře.

V čem jste byli lepší než Hroši? 
Jednoznačně ve všem. Až na konec třetího zápasu jsme byli celou dobu lepší. Jak v obraně, tak na pálce a většinu série i nadhazovačsky.

Kouč Čapka prohlásil, že ho tvoje výkony příjemně překvapují. Očekával jsi před sezónou, že se ti tento ročník takto povede?
Já se celou dobu cítím výborně a vím, že budu dobrej. Pokud se nezraním a nezačne mě něco bolet, tak vím, že můžu podávat výborné výkony.

Začala TOP6, sledujete ostatní série?
Samozřejmě že to sledujeme. Je to zatím jen první kolo, ale vnímáme to. Chceme vědět jak kdo hraje, abychom se mohli připravit na další série.

Povedlo se ti získat tisící hit v kariéře. Jak se to poslouchá?
Když nad tím tak přemýšlím, tak si říkám, že je to fakt hodně odpalů. Asi to hraju už fakt dlouho.

Jak vzpomínáš na svůj úplně první zápas v extralize?
Vzpomínám si, že to bylo nějak v roce 1991. To se ještě hrálo rozděleně na Čechy – Morava a potkali jsme se až v play-off. Dnes už je to dohromady. Dřív jsme se vlastně potkali s týmy z druhé strany až ve finále.

Podstatnou část kariéry jsi spojil s týmem Draků. Jak to zpětně hodnotíš?
Je to kus práce, který za námi a mnou stojí. Tituly jsou jasným měřítkem toho, že to funguje. Jak klub, tak hráči. Všichni kluci, se kterými jsem tu hrál tu odvedli velký kus práce.

Co považuješ za největší kariérní úspěch?
To že tady ještě jsem a že hraju a že si to můžu ještě trochu užít.